Ruh ve Beden üzerine biraz geyik.

Nerede ise 24 saat uykusuzum. Benim yaşımdakiler için zorlayıcı bir durum bu. Garip fikirlerim böyle yorgun zamanlarda çıkar. Alın size bir tane işte;

Gerçek beden realite demektir. Vücut gözle görülür elle dokunulabilir. Kütlesi vardır. Varlığı ispatlanamasa da dini inançlar ve mantıkla ulaşılan Ruh diye bir kavram daha var. Bu ise tamamen soyut. Gerçeklikle hiç bir alakası yok.

Fakaaattttttt;

Bedeni a, ruhu da b ile gösterirsek bu durumda canlı bedeni c ile gösterirsem bir Allah'ın kulu c=a+jb yazmama laf edemez.

M=(a^2+b^2)^{\frac{1}{2}} ve \theta=Atan(\frac{b}{a}) buna da kimse laf edemez.

Ölümde a sıfıra gider. Bu durumda tamamen b den ibaret oluruz ki bu da ruh halimizdir.

Ruh ve bedenin eş değerli olabilmesi 45 derece olmayı gerektirir. a ve b arasındaki oran 1 den uzaklaştığında açı da kayar. Bu durumda ya bu dünyaya daha çok önem veren yada j dünyasına önem veren haline geliriz.

Gerçektende 45 dereceden çok uzak insanları sevmem. Çalışmayı tamamen bırakıp sadece ibadete yönelmiş insanların nasıl olsa öleceğiz zihniyetini sevmediğim gibi, ruh güzelliği olmayan, inançsız insanları da sevmem.

Hiç ölmeyecekmiş gibi çalış, yarın ölecekmiş gibi ibadet et sözü bana a+jb da a=b şartını çağrıştırıyor.

Biz bu dünyada M'i ölçebiliyoruz. Saf gerçeklik a, mâlesesef bilinemiyor. Çok çok çok değerli bir insan olabiliriz. Dünya'ya büyük hizmetler vermiş de olabiliriz. Bunun diğer evrene yansıması \theta'ya bağlı.

a dünyası ve b dünyası pek çoğumuz için bir arada olamıyor. Fakat bu durumda S domeninde yaşayanlara sanırım Ermiş deniyor.

Bu yazı 9- Hikayeler - Anılar kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.